طراحی سایت - سئو سایت و تولید محتوا با شرکت کد سئو

گرانترین ادویه دنیا


iranseo 21 تیر 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

امروز پیدا کردن ادویه آسان تر از همیشه است. مغازه های آنلاین، سوپرمارکت ها و مغازه های تخصص همگی این فرصت را برای ما ارائه می دهند که ادویه جات ترشی جات را از سراسر جهان امتحان کنیم. برخی ادویه جات مانند دارچین یا جوز هندی محبوب تر از دیگران هستند و پیدا کردن آن آسان تر است. اما ادویه ترشی متعدد دیگر وجود دارد که اگر چه کمتر رایج است، ارائه طعم غنی تر و جالب تر است. اگر شما عاشق آزمایش با طعم های جدید, سپس نگاهی به این ادویه جات ترشی جات نادر.

1 – زعفران

زعفران گران ترین ادویه در جهان است و می تواند هزینه آب چشم $500 – $5,000 در هر پوند. ادویه از ننگ گل کروکوس زعفران می آید و می تواند تا ۷۵٬۰ گل طول بکشد تا تنها یک پوند ادویه تولید کند. روند تولید خواستار و هکتار از زمین مورد نیاز برای رشد شکوفه ها چیزی است که به زعفران چنین برچسب قیمت عظیم است. خوشبختانه اکثر دستور العمل ها تنها نیاز به یک ذره کوچک از ادویه به ظروف طعم و رنگ خود را. زعفران دارای طعم گل و شیرین و در عین حال کمی تلخ است و اغلب در غذاهای دریایی، غذاهای برنج، پاله و سس استفاده می شود.

2 – دانه Caraway

دانه های کاراوی میوه معطر و خشک (اما به آن دانه گفته می شود) گیاه کاراوی است که در اروپا و شمال آفریقا یافت می شود. دانه ها بوی شیرین و کمی فلفلی دارند و اغلب به عنوان پایه طعم دهنده در غذاهای خوش طعم مانند ساورکراوت، سوپ کلم و پنیر چدار مورد استفاده قرار می گیرند. دانه ها همچنین عطر دوست داشتنی را به کالاهای پخته شده مانند نان، کیک و بیسکویت قرض می دهند. دانه های کاراوی همچنین می توانند برای ترشی و رشوه دادن مورد استفاده قرار گیرند و با سیر و گوشت خوک به خوبی کنار هم بروند. اگر شما به دنبال دستور العمل است که خواستار زیره زمین، شما می توانید دانه caraway به عنوان جایگزینی استفاده کنید اما تنها استفاده از نیمی از مقدار درخواست شده است.

3 – Asafoetida

این ادویه جالب نام یک آدامس از انواع رازیانه غول پیکر است که پودر شده است. Asafoetida دارای بوی قوی و طعم شبیه به onion و سیر. این است که اغلب در پخت و پز هند استفاده می شود, به خصوص توسط سرخ پوستان جین و براهمین که از خوردن پیتزا و سیر ممنوع. پودر Asafoetida به دو شکل می آید. پودر قهوه ای یک آدامس خشک و زمینی بسیار متمرکز است که باید به طور پراکنده مورد استفاده قرار گیرد. هنگامی که با آرد یا زردچوبه رقیق, آن را در پودر زرد می آید, اما شما هنوز هم باید نگه داشتن چشم در چقدر شما اضافه کنید. asafoetida با کیفیت بهتر مخلوطی از asafoetida و fenugreek است. پودر در غذاهای گیاهی، فر و خورش برای دادن طعم بالابر استفاده می شود.

4 – سماک

سماک یکی از کم شناخته شده ترین ادویه جات ترشی جات است، با این حال این پودر شراب رنگی بسیار همه کاره است. پودر درشت از زمین به بالا می آید، توت های قرمز تیره بوته سماک که بومی خاورمیانه است. ادویه دارای طعم تنگ بدون تارت لیمو، و آن را علاوه بر فوق العاده به انواع ظروف مانند مرغ، ماهی، هوموس و به عنوان مالش خشک برای گوشت. شما همچنین می توانید به عنوان ایرانی ها انجام دهید و آن را به عنوان یک چشن با نمک و فلفل داشته باشد. رنگ روشن نیز بزرگ برای ساخت یک ظرف ایستادگی کردن.

5 – دانه های بهشت

این ادویه لذت بخش به نام نسخه معطر تر و شدید تر از فلفل سیاه و سفید استاندارد است و از همان خانواده زنجبیل و هل می آید. بومی غرب آفریقا، این دانه های کوچک اضافه کردن گرما و طعم بالا به ظروف است که فلفل سیاه و سفید معمولا نمی خواهد رسیدن به. با یادداشت های هل، گشنیز، مرکبات، زنجبیل، جوز هندی و عریان، دانه های بهشت اغلب برای اضافه کردن طعم به فر، تاگین، پالا، کیک، مالش ادویه، braises و شیرینی زنجفیلی استفاده می شود. شما می توانید دانه های بهشت در چرخ فلفل به طور منظم استفاده کنید.

6 – Annatto

آناتو که با نام دانه های آچیوت نیز شناخته می شود، ادویه ای ملایم از دانه های درخت شیوت است که بومی آمریکای جنوبی و مرکزی است. این رنگ قرمز عمیق است و اغلب به عنوان یک رنگ طبیعی در انواع مواد غذایی استفاده می شود, مانند پنیر لستر قرمز. دانه های آناتو طعم کمی شیرین و فلفلی دارند و برای بالا بردن طعم سس ها، سهام، غذاهای ماهی و تاندوری ها استفاده می شوند. این ایده خوبی برای خرید annatto به عنوان ادویه قبل از زمین، به عنوان دانه سخت به آسیاب دستی است.

۷ – آناردانا

Anardana ممکن است آشنا تر از شما متوجه – این ادویه است که اساسا خشک دانه انار. آناردانا طعم ترش و تا حدودی میوه ای دارد و اغلب گفته می شود که طعم زغال اخته خشک را می چشد. این باعث می شود جفت شدن عالی با چاشنی خشک برای ماهی یا ترش برای گوشت. در آشپزی هندی معمولاً از ادویه در چوتنی ها استفاده می شود. دانه ها کاملا محکم و چسبنده هستند. آناردانا اغلب در شیرینی و نان در خاورمیانه استفاده می شود.

8 – توت عریان

بر خلاف دیگر ادویه جات ترشی جات این فهرست، توت های عریان در واقع از اروپا سرچشمه می گیرد. درخت عر عر عر عریان درختچه ای همیشه سبز است که توت های کوچک و تیره بنفش تولید می کند. این خشک به فروش می رسد و شما باید آنها را قبل از استفاده خرد تا مطمئن شوید که طعم خود را آزاد می شود. توت ها دارای ترش، طعم کمی تلخ هستند و برای ساخت جین استفاده می شوند. آنها همچنین در غذاهای بازی و گوشت، توفو، غذاهای گیاهی و در پخت، یخ زدگی کیک و مربا استفاده می شود.

9 – آمچور یا آمچور

آمچور پودری است که از انبه های خشک و نشات گرفته ساخته می شود که خورشید خشک شده و زمین را به پودر تبدیل می کند. اگر چه محصول به پایان رسید مانند انبه طعم نیست، آن را هنوز هم دارای طعم تنگ و کمی شیرین است. این تا حد زیادی در هند تولید, که در آن آن را به عنوان چاشنی مرکبات برای غذاهایی که نیاز به کمی اسیدیته مانند سوپ استفاده می شود, سیب زمینی سرخ کرده هم بزنید, فر و chutneys. این یک راه عالی برای اضافه کردن یک اشاره از میوه داری بدون اضافه کردن رطوبت است.

۱۰ – گالانگل

گالانگل ریشه ای است که شبیه زنجبیل به نظر می رسد، با این تفاوت که پوست سفیدتر و براق تری دارد. همچنین دارای عطر پینه تر و مرکبات بیشتری در مقایسه با زنجبیل است. گالانگل اغلب در دستور العمل های تایلندی، اندونزیایی و مالزیایی استفاده می شود، جایی که در غذاهای ماهی و فر برای دادن طعم زینگی، معطر و گیاهی استفاده می شود. اگر چه شما طعم بیشتری از ریشه تازه دریافت کنید, شما همچنین می توانید آن را به صورت پودر به عنوان لائوس پیدا کنید.

منبع

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه